Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Çiftliğim İnci’den 2014 yılında beri; Muğla/Milas ilçesi Selimiye Bölgesi’nde “Süt Sığırcılığı” alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Tesisimiz yaklaşık 20.000 m2 arazi üzerine kurulmuş olup; günlük 3-4 ton süt üretim kapasitesine sahiptir. Çiftliğim İnci’den  olarak; modern ekipman, alanına uzman kadro, hayvan refahını önde tutan ve hijyen koşullarına dikkat eden, çevreye duyarlı, bir hizmet anlayışına sahibiz.

20 Yıllık Veteriner Hekimlik deneyimi ve çiftçilik/hayvancılık ile uğraşan bir ailenin bireyi olarak bilgi ve tecrübemizi harmanlayıp bölgemizin örnek Süt Sığırcılığı Tesisi’ni kurduk. Yaklaşık 250 dönüm alanda hayvanlarımızın ihtiyacı olan kaba yemlerimizi (Silaj, Soldurma) üretmekteyiz. Tesisimizde Almanya’dan ithal red holstein ırkı ineklerimizden elde ettiğimiz yüksek yağ oranlı kaliteli sütümüzü hiçbir işleme tabi tutmadan, doğallığını bozmandan köy lezzetinde sofralarınıza sunuyoruz.

İşletmemiz 2017 yılından beri Milas’ın ilk ARİ İŞLETME’si olarak; GIDA TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUĞLA İL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından verilen HASTALIKLARDAN ARİ İŞLETME SAĞLIK SERTİFİKASI‘na sahiptir. Çiftliğimiz Milas’ın ilk SÜT ARZ SERTİFİKA’sı ve İŞLETME ONAYI’na sahiptir.

NEDEN HASTALIKTAN ARİ İŞLETME SÜTÜ?

Karantina ünitesine sahip, hayvanları kayıt altına alınmış, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygun, tüm hayvanları TÜBERKÜLOZ ve BRUSELLOZ ile mücadele yönetmelikleri gereğince laboratuvar kontrolleri sonucu bu hastalıkları taşımadıkları belirlenen hayvancılık işletmelerine ari işletme denilmektedir. Hastalıktan ari işletmelere ait çiğ sütün, bakteri, somatik hücre, aflotoksin miktarı ve kalıntı miktarlarının limitlerin altında olmaları gerekir, bunun takibinde Tarım İl Müdürlüğü’ne bağlı, Gıda kontrol dairesi sürekli yaptığı tahlillerle denetlemektedir. Bu yüzden evinizde tükettiğiniz sütün Ari işletmelerde üretimi yapılmış süt olmasına özen gösteriniz.

SÜT ARZ SERTİKASI ‘na sahip tesisimizin sütleri; uluslararası standartlardaki laboratuvarlarda ayda minimum 2 defa sütün mikrop ve somatik hücre sayısı yapılmaktadır.

Milas’ın ilk İŞETME ONAY BELGESLİ Tesisimizde el değmeden, soğuk zinciri bozmadan, modern makinalarla şişeleme işlemi yapılmaktadır.

X